ForumPortalliRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A e dini Se

Shko poshtė 
AutoriMesazh
The-Ridik
Admin
avatar

Numri i postimeve : 53
Registration date : 28/03/2008

Character sheet
Coment:

MesazhTitulli: A e dini Se   Sat Mar 29, 2008 3:03 pm

Breshka mund tė ecė me 10 km nė orė

Nė krahun e njė majmuni ka rreth 25 milionė qime.

Nė Zelandėn e Re ka 4 milionė njerėz dhe 70 milionė dele

Qukapiku nė ditė han mesatarisht 3000 insekte

Nė tokė ekzistojnė 4 oqeane dhe 56 detėra qė sė bashku e formojnė “Detin Botėror” I cili pėrfshin 71% tė sipėrfaqės sė pėrgjithshme tė tokės (316 mil.km2

Pėr nga sasia e kripės mė sė shumti ka deti I Kuq ndėsa mė sė paku deti Baltik

Nė Brazil gjatė shek. XX-tė ėshtė vrarė gjarpėri mė i madh nė botė, Anakonda, gjatėsia e tė cilit arrinte ne 35 metra. Pėr ta vrarė kėtė gjigant u desh qė tė goditej me 500 plumba.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://the-ridik-hacker.lifeme.net
 
A e dini Se
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kuriozitete te ndryshme-
Kėrce tek: